Official

“Official” kelimesi İngilizce asıllı bir sözcük olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “işlev” yahut “iş” fehvaına hasılat. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na denli uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda patronaj ve hükümet işlerinde kullanılırdı.

Tutarlı Çağ süresince, “official” kelimesi, hükümet yahut kilise aracılığıyla atanmış bir görevliyi tarif etmek kucakin kullanılmaya temellandı. Bu görevliler, örneğin ülke daireleri yahut kiliselerde çeşitli işlerle mesul olan kişilerdi.

Giderek, “official” kelimesi daha geniş anlamlar kazandı ve resmi yahut yetkili bir konumda mevcut rastgele bir kişyeğin tarif etmek kucakin kullanılmaya temellandı. Hasetmüzde, “official” kelimesi alelumum hükümet, spor yahut iş dünyası üzere resmi bir konumda mevcut kişsonra yahut kurumları tarif etmek kucakin kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Giderek, sözcük resmi yahut yetkili bir konumda mevcut rastgele bir kişyeğin tarif etmek kucakin kullanılmaya temellamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    instagram takipçi satın al Seo Fiyatları https://direksiyonegitimi.name.tr/ https://turkhamami.name.tr/ https://futbolokulu.name.tr/ https://umraniyeadak.name.tr/ https://otoyedekparca.name.tr/ Kaliteli Puro Satın Al
    Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
    puff bar elektronik sigara
    https://seokoloji.gen.tr