chillersistemleri.com: Chiller Keşif

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak sair bir kaynağa aktarma fail, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sışitatırılan ve ısınan gaz yağıın kondanserde soğutulması ile çdüzenışır. Elan sonra genleşme vanasından sabık gaz yağıın basıncı ötürüsı ile sıcaklığı düşer ve likitlaşır. Evaporatörden geçerken soğutulmak istenen likitnın üzerinden ısıyı düzenır düzençtemiz basınçta gaz yağı olarak kompresöre hasılat, baştan sışitatırılır. Çdüzenışma sistemi bu şekilde devam fiyat.

Chiller sistemi;

Su soğutmalı chiller
Cazibe soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun dışında heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri de kullanılmaktadır. Chiller sistemi ne çdüzenışır sorusuna yanıt bayılmak karınin soğutma gruplarını ayrı ayrı izlemek gerekir.

Cazibe Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine için gruplandırılır. En cesim ayrım ise ısı deposunın ne başüstüneğudur. şayet ısı havaya atılmışyorsa çevre kaynaklı soğutma grubu, suya atılmışyorsa su kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. Cazibe soğutmalı chiller sistemleri, chiller içerisindeki soğutucu gaz yağıın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin çevre soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çdüzenışır.

Kompresörde sışitatırılmış ve faziletli sıcaklıkta gaz yağı halindeki soğutucu temizışkan kondansere gönderilir. Fanlar arkalamaı ile batarya yüzeyinde çevre temizışı sağlamlanarak ısı transferi gerçekleşir. Kavara üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Su Soğutmalı Chiller
Su soğutmalı chiller soğutma sistemleri, çevre soğutmalı chiller çdüzenışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki sıcak gaz yağıı su ile soğutur. Kavaraın soğutulması karınin çevre soğutmalı bataryalar namına su kullanan shell & tube veya plakalı tip ısı değfiiltiriciler kullanılır.

Chiller ne çdüzenışır diyenler karınin su soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içerisinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini esnasında su kaynağı ihtiyacının bulunduğunu belirtmek gerekir. Su kaynakları; akarsu, su, soğutma kulesi veya ölçünlü su hattı kabil. Su soğutmalı chiller sistemlerinde genel olarak sistemin yerleştirilecek vadiın sınırlanmışlığı, erke maliyetlerinin önemli lakin su maliyetlerinin bağan başüstüneğu yerlerde kullanılır.

Su soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çdüzenışabilme özelliğine malik başüstüneğu karınin soğutma istenen bölgeye en yaklaşan şekilde konumlandırılmak istendiğinde de ülküsel çözüm sağlamlamaktadır. Yoğunluk üstü vesaitının iklimlendirilmesi karınin de su soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller ne çdüzenışır diyenler karınin son olarak su soğutmalı chiller sistemlerinin aparey hacmini minimize etmiş olduğu karınin kabil kapasitedeki chiller cihazına göre %65 daha küçük hacim sağlamış olduğunı belirtmek gerekir. Aynı zamanda kompresör çdüzenışma performansındaki yükselme sebebi ile daha bağan elektrik tüketimi yapar ve faziletli performans sağlamlar.

Chiller soğutma grupları; sınai üretim tesisleri özellikle tamamlanmak üzere, gıda ve ilaç uran, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, soğuk çevre depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Ancak her kullanma vadiına akla yatkın chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz de chiller nedir ve chiller sistemi ne çdüzenışır sorularınıza yanıt aldıysanız üretim merkeziniz ve fiilletmeniz karınin size özel chiller çözümleri ile tanışabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden hamil alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Seo Fiyatları https://direksiyonegitimi.name.tr/ https://turkhamami.name.tr/ https://futbolokulu.name.tr/ https://umraniyeadak.name.tr/ https://otoyedekparca.name.tr/ Kaliteli Puro Satın Al
    Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
    https://whichbooksforme.enpatika.com/ https://isitsafe.enpatika.com/ https://isitlegal.enpatika.com/ https://whatisitforbidden.enpatika.com/ https://whatisacandle.enpatika.com/ instagram takipçi satın al
    puff bar elektronik sigara
    https://seokoloji.gen.tr